KÖP DITT GULDKORT - SE ALLA SENIORMATCHER LIVE
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
F2010-2011 Sandby
IBK Lund
Dam
Damer Svenska Superligan
Damer Div.1
Damer Div.2
Damer Juniorallsvenskan
Damer DJ18
Herr
Herrar Allsvenskan
Herrar Div.2
Herrar Div.3
Herrar Juniorallsvenskan
HJ18
Flickor
F16 USM
F07-09 Lund
F2010-2011 Dalby
F2010-2011 Sandby
F2010-2011 Lund SÖ
F2012-2013 Dalby
F2012-2013 Sandby
F2012-2013 Lund
F2014/2015 Lund
F2014 Sandby
F2014/2015 Dalby
F2015-2016 Sandby
F2015 Lund SÖ
F2016-2017 Dalby
F2016-2017 Lund SÖ
F2016-2017 Lund NV
F2017 Sandby
Pojkar
P07-08 Sandby
P08 Lund
P09 Sandby
P09 Lund
P2010 Lund
P2011 Dalby
P2011 Sandby
P2011 Lund
P2012 Lund
P2012 Sandby
P2012-2013 Dalby
P2013-2014 Sandby
P2013 Lund NV
P2013 Lund SÖ
P2014-2015 Dalby
P2014 Lund
P2015 Lund NV
P2015 Lund SÖ
P2015 Sandby
P2016-2017 Dalby
P2016 Sandby
P2016 Lund NV
P2016 Lund SÖ
P2017 Sandby
P2017 Lund NV
P2017 Lund SÖ
P/F 2016/2017 Lund Stångby
P/F 2018 Dalby
Motion
Motion Lund Mix
Motion Dalby Mix
Motion Södra Sandby Mix
Motion Innebandy Livet Ut (Ungdom)
Motion Lund Dam
Motion Dalby Dam
Ungdomsmotion Lund
Parasport
IBK Lund United
IBK Lund - Parasport Lund
Arrangemang
Lundalägret 2022
Nova Open 2022
Lundalägret (Ej i bruk)
NOVA OPEN (Ej i bruk)
CSR-PROJEKT
OM VÅRA CSR-PROJEKT
FRAMTIDENS LEDARE
KLUBBSHOP
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
IBK Lund
Dam
Damer Svenska Superligan
Damer Div.1
Damer Div.2
Damer Juniorallsvenskan
Damer DJ18
Herr
Herrar Allsvenskan
Herrar Div.2
Herrar Div.3
Herrar Juniorallsvenskan
HJ18
Flickor
F16 USM
F07-09 Lund
F2010-2011 Dalby
F2010-2011 Sandby
F2010-2011 Lund SÖ
F2012-2013 Dalby
F2012-2013 Sandby
F2012-2013 Lund
F2014/2015 Lund
F2014 Sandby
F2014/2015 Dalby
F2015-2016 Sandby
F2015 Lund SÖ
F2016-2017 Dalby
F2016-2017 Lund SÖ
F2016-2017 Lund NV
F2017 Sandby
Pojkar
P07-08 Sandby
P08 Lund
P09 Sandby
P09 Lund
P2010 Lund
P2011 Dalby
P2011 Sandby
P2011 Lund
P2012 Lund
P2012 Sandby
P2012-2013 Dalby
P2013-2014 Sandby
P2013 Lund NV
P2013 Lund SÖ
P2014-2015 Dalby
P2014 Lund
P2015 Lund NV
P2015 Lund SÖ
P2015 Sandby
P2016-2017 Dalby
P2016 Sandby
P2016 Lund NV
P2016 Lund SÖ
P2017 Sandby
P2017 Lund NV
P2017 Lund SÖ
P/F 2016/2017 Lund Stångby
P/F 2018 Dalby
Motion
Motion Lund Mix
Motion Dalby Mix
Motion Södra Sandby Mix
Motion Innebandy Livet Ut (Ungdom)
Motion Lund Dam
Motion Dalby Dam
Ungdomsmotion Lund
Parasport
IBK Lund United
IBK Lund - Parasport Lund
Arrangemang
Lundalägret 2022
Nova Open 2022
Lundalägret (Ej i bruk)
NOVA OPEN (Ej i bruk)
CSR-PROJEKT
OM VÅRA CSR-PROJEKT
FRAMTIDENS LEDARE
KLUBBSHOP
IBK Lund
Mångfald - Glädje - Utveckling - Kompisanda
F 2010-2011 Sandby
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera Flickor C
2023/24: Pantamera Flickor D Södra
2023/24: Skånemästerskapen Flickor D Grupp B
2023/24: Skånemästerskapen Flickor E Grupp B
2022/23: Pantamera Flickor D
2022/23: Skånemästerskapen Flickor E Grupp D
2021/22: Blå Nivå Flickor B Poolspel
2021/22: Pantamera Flickor E
2020/21: Flickor C Södra Blå Nivå Poolspel
SEPTEMBER 2023
05
18:45
tis
18:45
Burlövshallen
Åkarp -
Åkarp
-
19
18:45
tis
18:45
Burlövshallen
Åkarp -
IBK Lund F09-11
-
22
19:00
fre
19:00
Killlebäckshallen S Sandby
IBK Lund F09-11
- IBK Lund F12
-
26
19:30
tis
19:30
Nyvångshallen Dalby
IBK Lund F09-11 -
IBK Lund P11 Dalby
-
OKTOBER 2023
08
12:15
sön
12:15
Kulladals Sporthall
Malmhaug IBF F08/09 -
IBK Lund F10/11 Grön
1 - 5
14
09:00
lör
09:00
Lerbäckshallen A
IBK Lund F10/11 Grön
- Hjärnarps IBK F08-10
2 - 1
14
10:30
lör
10:30
Lerbäckshallen A
IBK Lund F10-11 Svart
- Malmhaug IBF F10/11
1 - 3
21
15:15
lör
15:15
Tolvåkershallen A
Hofterups IBF F10/11 -
IBK Lund F10-11 Svart
2 - 1
22
13:00
sön
13:00
Killebäckshallen
IBK Lund F10/11 Grön
- Åstorp/Kvidinge IBS F08/09
6 - 1
25
19:00
ons
19:00
Vanløsehallen 1
Vanlöse Floorball -
IBK Lund F10/11 Grön
1 - 4
29
13:00
sön
13:00
Killebäckshallen
IBK Lund F10-11 Svart
- Lomma FBC F10/12
2 - 2
NOVEMBER 2023
11
14:00
lör
14:00
Herrestorpshallen
Gårdarike IBK F08/09 -
IBK Lund F10/11 Grön
0 - 7
18
13:00
lör
13:00
Toftanäs Sporthall
Malmö FBC F09-10 -
IBK Lund F10/11 Grön
1 - 8
25
14:00
lör
14:00
Killebäckshallen
IBK Lund F10-11 Svart
- Malmö FBC F10/11-1
6 - 3
26
10:30
sön
10:30
Dalslunds Idrottshall
Åkarps IBK F10/11 -
IBK Lund F10-11 Svart
9 - 5
DECEMBER 2023
02
14:45
lör
14:45
Gantoftahallen
Gantofta IBK F09 -
IBK Lund F10/11 Grön
3 - 2
08
19:30
fre
19:30
Killebäckshallen
IBK Lund F10/11 Grön
- IBK Landskrona F09/10
6 - 0
09
12:30
lör
12:30
Killebäckshallen
IBK Lund F10-11 Svart
- IK Stanstad F10/11
7 - 1
16
12:30
lör
12:30
Killebäckshallen
IBK Lund F10/11 Dalby -
IBK Lund F10-11 Svart
0 - 7
17
14:00
sön
14:00
Arena Åstorp
Åstorp/Kvidinge IBS F08/09 -
IBK Lund F10/11 Grön
1 - 4
19
20:00
tis
20:00
Bråhögshallen
IK Stanstad F08-09 -
IBK Lund F10/11 Grön
2 - 5
JANUARI 2024
20
11:00
lör
11:00
Söndrebaljshallen
Hjärnarps IBK F08-10 -
IBK Lund F10/11 Grön
2 - 6
21
17:00
sön
17:00
Killebäckshallen
IBK Lund F10-11 Svart
- Åkarps IBK F10/11
3 - 4
26
19:30
fre
19:30
Killebäckshallen
IBK Lund F10-11 Svart
- Hofterups IBF F10/11
1 - 4
28
12:45
sön
12:45
Killebäckshallen
IBK Lund F10/11 Grön
- Vanlöse Floorball F08.10
2 - 1
31
19:00
ons
19:00
Kulladals Sporthall
Malmhaug IBF F10/11 -
IBK Lund F10-11 Svart
2 - 3
FEBRUARI 2024
03
14:00
lör
14:00
Slättängshallen
Lomma FBC F10/12 -
IBK Lund F10-11 Svart
1 - 0
09
19:30
fre
19:30
Killebäckshallen
IBK Lund F10/11 Grön
- Gårdarike IBK F08/09
7 - 0
11
19:00
sön
19:00
Lerbäckshallen A
IBK Lund F10/11 Grön
- Malmö FBC F09-10
5 - 2
15
18:45
tor
18:45
Vipeholmshallen
IBK Lund F10/11 Grön
- Malmhaug IBF F08/09
0 - 2
MARS 2024
01
19:30
fre
19:30
Killebäckshallen
IBK Lund F10-11 Svart
- Bjärreds IBK F09/10
-
03
sön
00:00
Brogårdaskolan
Urdraget lag (vv-84) -
IBK Lund F10/11 Grön
-
07
19:00
tor
19:00
Stadions Sporthall
Malmö FBC F10/11-1 -
IBK Lund F10-11 Svart
1 - 3
09
13:30
lör
13:30
Bråhögshallen
IK Stanstad F10/11 -
IBK Lund F10-11 Svart
2 - 6
10
14:00
sön
14:00
Killebäckshallen
IBK Lund F10/11 Grön
- Gantofta IBK F09
8 - 3
13
20:00
ons
20:00
Borstahusens Idrottshall
IBK Landskrona F09/10 -
IBK Lund F10/11 Grön
0 - 5
17
09:30
sön
09:30
Lerbäckshallen A
IBK Lund F10/11 Grön
- IK Stanstad F08-09
2 - 0
17
11:00
sön
11:00
Lerbäckshallen A
IBK Lund F10-11 Svart
- IBK Lund F10/11 Dalby
5 - 0
APRIL 2024
05
19:15
fre
19:15
Slättängshallen
Lomma FBC f10/12 -
IBK Lund F09-11
-
13
09:00
lör
09:00
Lerbäckshallen A
IBK Lund F10/11
- IK Stanstad F10/11
-
13
12:00
lör
12:00
Lerbäckshallen A
Lönsboda IBK F10-12 -
IBK Lund F10/11
-
13
16:15
lör
16:15
Lerbäckshallen A
IBK Lund F10/11
- FC Helsingborg F10
-
20
09:30
lör
09:30
Höganäs Sportcenter B
Malmö FBC F11 -
IBK Lund F11 L
-
20
11:00
lör
11:00
Höganäs Sportcenter B
IBK Lund F11 L
- Höganäs IBF F11
-
20
14:15
lör
14:15
Höganäs Sportcenter B
IBK Lund F11 L
- Häljarps SK F11/12
-
NYHET: ÅTERUPPSTART AV UNGDOMSMOTION
KÖP BILJETTER HÄR
GULDPARTNERS
SILVERPARTNERS
BRONSPARTNERS
MINIPARTNERS
VÄRDEGRUNDSPARTNER
IBK Lund
Tweets av @IBKLund
BILDBESTÄLLNINGAR FRÅN FOTOGRAFERING